DİŞ TEDAVİLERİ

Dijital Diş Hekimliği

CAD-CAM SİSTEMLERİ ve CBCT(CONE BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY) CAD/CAM(Computer Aid Design/Computer Aid Manufacturing) (Bilgisayar destekli dizayn/Bilgisayar destekli üretim)

Estetik Diş Hekimliği

Lekeler, beyaz noktalar, çarpık,düzensiz,aralıklı dişler ve biçimsiz dişeti hatları kişiyi hoş bir gülümsemeden mahrum eder.

İmplant

Eksik dişlerin yerine yerleştirilen genelde titanyumdan yapılmış yapay köklerdir. İşlem öncesinde gerekli anamnezler alınıp, radyolojik ve gerekirse tomografik değerlendirmeler yapılarak hastanın isteği, hekimin önerilerine göre tedavi planlaması yapılır.

Protezler

Protezler sabit protezler ve hareketli protezler olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Konservatif Diş Tedavileri

Dişlerin korunarak en az madde kaybıyla yapılan bir tedavi şeklidir. Genel olarak diş çürüklerinin tedavisini kapsar.

Endodonti

Endodonti dişin sinirini ve kökünü çevreleyen dokuların hastalıklarının tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Endodontist,kanal tedavisi konusunda 5 yıllık dişhekimliği eğitimi sonrasında yine en az 5 yıl süreyle özel eğitim gören ve bir doktora tezi hazırlayarak sunan dişhekimine endodontist denir.

Pedodonti (Çocuk Diş Tedavisi)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), diş hekimliğinin bir dalıdır. Çocuklarda, ağız ve diş dokularındaki hastalıkları tedavi eder ve koruyucu diş hekimliği uygulamaları yapar.

Diş Eti Tedavileri (Periodontoloji)

Dişeti hastalığının temel nedeni bakteri plağı denen dişe sıkıca tutunan, yapışkan saydam bir tabakadır. Tırnağınızla dişinizin üzerini kazıyarak plağı fark edebilirsiniz. Plağın bir miligramında 200 ile 500 milyon arasında bakteri bulunur.

Ortodonti

Ortodonti diş, çene ve yüzdeki uyumsuzlukların teşhisi ve tedavisiyle ilgilenenbilim dalıdır. Bu uzmanlık alanı kapanma bozuklukları (malocclusion) olan insanlara çözümler sunar.

Çene Cerrahisi

Diş hekimliğinde cerrahi esas olarak çene kemikleri ve dişleri içeren her türlü çekim, cerrahi operasyon (kistler, tümoral oluşumlar vb) ve doku(kemik ve yumuşak doku) eksiltme – ilavesini ve dental implantları kapsar.